Úvod > Školka > Prostory školky

Prostory školky

Třída Berušky

Třída Berušek se nachází v historické budově zámku ve středu obce s přilehlým parkem a využívá 2. podlaží, kde jsou umístěny herny s oddělenými hracími a vzdělávacími koutky - knihovnička, stavební kout, kuchyňka, pokojíček, prostor na koberci, který slouží pro tvořivé a námětové hry (pro hraní s auty, kostkami…); prostor u stolečků pro výtvarnou výchovu a didaktické činnosti s možností hry na klavír; ložnice s trvale umístěnými postýlkami a tělocvična s načiním. Dále se zde nachází kabinet pro ukládání školních pomůcek, prostor pro vydávání obědů, šatna pro přezouvání a převlékání dětí, umývárna s WC a sprchovým koutem. Ke stolování dětí jsou určeny stolečky ve třídě.

Třída Včeličky

Třída Včeliček je nově zřízená třída, která se nachází v budově ZŠ Bohutice v přízemí.  Ve třídě se nachází oddělené hrací a vzdělávací koutky (knihovnička, výtvarný koutek, kutilský koutek, experimentální a badatelský koutek); prostor na koberci, který slouží pro tvořivé, konstruktivní a námětové hry. Třída je vybavena tabulí s projektorem s možností jejího využití při vzdělávacích činnostech. Při svačinkách děti stolují ve třídě, na obědy dochází do školní jídelny. Dále je v přízemí umístěna umývárna s WC a šatna dětí.

Okolí školky

Obě třídy mohou využívat sportovní hřiště přímo u školy a přilehlý zámecký park, který slouží jako zahrada. Zahrada je vybavena pískovištěm, zahradním domkem a novými herními prvky, kde se děti mohou proběhnout a zdolávat překážky. Rádi chodíme na vycházky do blízkého okolí. Poznáváme památky a přírodu, které nám poskytují náměty nejen ke spontánním hrám, ale i k řízeným činnostem.